Loftový byt 1+kk 35m² (23,2m² + 11,8m²), Praha - Libuš

1+kk, Plocha užitná 35m², Osobní vlastnictví
Na domovině 651/1, Praha - Libuš
zpět na výpis

Ev.č.: 00599

Loftový byt 1+kk 35m² (23,2m² + 11,8m²), Praha - Libuš


Hledáte nový byt v krásném atypickém provedení, kde ještě nikdo nebydlel? Už tedy hledat nemusíte.
Nabízíme Vám nově vybudovaný loftový byt o dispozici 1+kk s obytným patrem v klidné lokalitě Praha - Libuš v revitalizovaném domě v ulici Na Domovině.

Byt byl dokončen 09/2020, vše ještě voní novotou a nic z vybavení a zařizovacích předmětů nebylo použito.

Byt se skládá z pokoje a kuchyně s naprosto novou kuchyňskou linkou s varnou deskou, pečící troubou a dnes zcela nezbytnou myčkou nádobí, dále pokračujeme do předsíně, koupelny se sprchovým koutem s toaletou a toto vše o celkové ploše 23,2 m2. Ale tím zdaleka nekončíme, z obytného pokoje vedou schody do obytného patra s celkovou plochou 11,8 m2. Celková plocha, kterou tedy můžete efektivně využít je příjemných 35 m2. Horní patro je jako stvořené pro spaní a úložný prostor. V bytě je také vybudovaný skrytý úložný prostor v dostatečné velikosti 2 m2.

Byt je krásně světlý a prosluněný, protože prakticky celý vnější plášť bytu jsou okna orientována na východ. Pro potřebu zastínění, nebo maximálního soukromí jsou okna osazena elektrickými vnějšími žaluziemi.
V budoucnosti se uvažuje o tom, že k bytu bude možné připojit předzahrádku, o tomto se aktuálně jedná.

Byt je vhodný pro jednotlivce i páry, kteří hledají první vlastní byt v Praze za přijatelnou cenu, ale i jako investiční příležitost.

Historie městské části Libuš:
Podle pověstí byla Libuš již v době kněžny Libuše místem s vyhlášeným chovem hus. Její název je někdy od kněžny odvozován, ale ve skutečnosti vznikl podle osobního jména libušského hospodáře. Druhotvar toho jména zněl Libouš (viz Profous). Libuš byla malou vesnicí, o které se z historie dochovalo jen málo zpráv. První nalezená písemná zmínka je datována do roku 1321, kdy zdejší tvrz dobyli staroměstští měšťané. Stavebně historický průzkum z roku 2009 prokázal, že tvrz nestála na místě domu čp. 1. Stejně je tomu s údajnou zachovalou okrouhlou věží, která měla u domu stát až do poloviny 19. století. Původní zpráva pochází od pamětníka a byla zaznamenaná Cyrilem Merhoutem začátkem 20. století. Sklepení s mohutným zdivem, v kterém má být podle pověsti zazděný vchod do tajné chodby na nedaleký Nový hrad Václava IV. je až stavbou z části 18. a z části až konce 19. století. Pověst proto na Libuši nemá reálné základy. Minimálně v souvislosti s domem čp. 1.
Doprava:
V budoucnu by měla Libuš s centrem města spojovat nová trasa D pražského metra, která by měla od Krče vést přes Libuš do severní části Písnice, kde by měla mít i depo. Současně by do oblasti Libuše měla být prodloužena i stávající tramvajová trať do Modřan.

V čase prohlídky Vás přivítám samozřejmě v roušce a bude Vám k dispozici desinfekční prostředek.

Hypotéku Vám zajistí náš finanční konzultant, který bude přítomný na prohlídce bytu.


Kategorie
Byty 1+kk
Okres
Hlavní město Praha
Vlastnictví
Osobní
Plocha podlahová
23 m²
Podlaží umístění
1
Budova
Panelová
Umístění objektu
Klidná část obce
Rok výstavby
2020
Zařízený
Částečně
Výtah
ano
Komunikace
Asfaltová
Doprava
Vlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
Elektřina
230V
Topení
Ústřední dálkové

Lokalita
Na domovině 651/1, Praha - Libuš
Typ bytu
loft
Plocha užitná
35 m²
Počet podlaží
8
Stav objektu
Novostavba
Poloha objektu
V bloku
Zástavba
Obytná
Energetická náročnost budovy
Bezbariérový
ano
Rozměry - výška stropu
4,30 m
Telekomunikace
Internet, Kabelová televize
Voda
Dálkový vodovod
Odpad
Veřejná kanalizace

Máte zájem o nějaké další informace?


Zanechte nám na sebe kontakt
a my se Vám co nejdříve ozveme.